Odběr aktualit
Vítáme Vás na stránkách obce Zaloňov
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obec > Akce/výlety aktuálně > Letecký den 70.výročí založení LKDK

Letecký den 70.výročí založení LKDKDatum konání:
26.8.2017

a1.jpg

Aeroklub u příležitosti 70. výročí založení letiště ve Dvoře Králové nad Labem pořádá v sobotu 26.8.2017 letecký den.
Otevřeno pro návštěvníky: 9,00 hod.
Oficiální zahájení: 9,30 hod.
Program leteckého dne: 9,00 - 18,00 hod.
Country večer: 18,00 - 22,00 hod.
Vstupné:
dospělí 80,- Kč
děti do 12 let ZDARMA
Program leteckého dne je koncipován tak, aby se dobře pobavili všichni, bez rozdílu věku a pohlaví, stejně jako při minulých akcích.
Dopoledne bude patřit špičkovým modelářům. Na nebi uvidíme technicky i rozměrově unikátní modely a makety. Pestrá řada vystoupení modelářů vyvrcholí okolo poledne bitvou 10 modelů letounů z II.světové války se zvukovou kulisou a pyrotechnickými efekty, v provedení Air Show Teamu Rakovník – ASTR.
Nízký průlet dvou stíhacích letounů JAS-39C hotovostní letky AČR zahájí letový program v jehož rámci uvidíte Martina Šonku při světové akrobacii na letounu Extra 300SR, unikátní vystoupení Jana Rudzinského s letounem Blériot XI, skupinu Follow me, akrobatický speciál Zlín Z-50, skupinu Zlínu Z-142 sestřelovat balónky vrtulemi, nejrychlejší sériově vyráběný UL letoun v ČR TL-ULTRALIGHT Stream, UL repliku Jak-3, vrtulník Mil Mi-2, skupinový seskok parašutistů a celou řadu dalších letových ukázek.
Speciálním bodem programu bude rekonstrukce slavného historického vzletu prvního Českého aviatika Jana Kašpara na Blériotu XI. Letoun Blériot po úpravách Jana Kašpara z r.1911 je světový unikát. Nikde jinde Blériota s řadovým motorem nemají. Bude to po 106 letech, pevně věříme, že tentokrát úspěšný veřejný vzlet Bleriotu XI na Královédvorsku.V sobotu 26.8. bude pilotem Jan Rudzinskyj.
Na programu se podílejí takové osobnosti současného letectví jako Martin Šonka – pilot světové série Red Bull Air Race, Mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited – freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited, Jana Vepřeková – mistryně světa v plachtění, dlouholetá členka reprezentace České republiky v bezmotorovém létání, Jiří Vepřek – mistr světa ve skupinové akrobacii a dlouholetý člen akrobatické skupiny Red Bulls, Přemysl Vávra – vicemistr světa v bezmotorové akrobacii, Michal a Jiří Filipové – mistři světa v přesném létání, František Železný – mezinárodně oceněný rozhodčí a stavitel tratí soutěží v přesném létání a celá řada dalších.
Při vhodném počasí, dojde večer i na start balónu fi.Hembal.
Doprovodný program nabídne:
Prezentaci moderní automobilové techniky, Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, předvedou se všechny složky integrovaného záchranného systému, můžete vyzkoušet jízdu na Segway, Airsoft, Laser Tag, k dispozici bude dětský koutek i atrakce a dále široký výběr stánků nejen s občerstvením a upomínkovými předměty. Každý si najde to své.
Zábava bude po 18,00 hod. pokračovat Country večerem.

Ještě několik odkazů na videa a fotky - na co vše se můžeme těšit! :-)
https://www.youtube.com/user/MartinSonka
http://www.follow-me.cz/
http://www.lmk-rakovnik.cz/astr/
https://www.youtube.com/watch?v=QodIHuL1kro
https://www.youtube.com/watch?v=-Mp5j_Fqa2g
https://www.facebook.com/pg/Letiště-Dvůr-Králové-nad-Labem-LKDK-315808496015/photos/?tab=album&album_id=10151048557821016
https://www.facebook.com/pg/Letiště-Dvůr-Králové-nad-Labem-LKDK-315808496015/photos/?tab=album&album_id=10151048530701016


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

www.hustiranka.cz

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

Návštěvnost stránek

062642